Binnenkijken bij Katja en David

Je denkt het misschien niet meteen, maar een grote badkamer kan ook lastig in te delen zijn. Dat bleek toen Katja en David van een ruime slaapkamer een badkamer wilden maken. Daarbij hielp het ook niet dat deze ruimte een schuine wand had. Maar gelukkig zijn ze er met de hulp van onze verkoopadviseur en stylist Ylona uitgekomen en zie je hier het prachtige, én knusse, eindresultaat!

binnenkijken Katja en David
binnenkijken Katja en David

Shop hier alle producten

VIDEO | Het proces

De mooiste badkamers staan bij onze klanten thuis, maar toen we voor het eerst bij David en Katja thuis kwamen, stond daar nog helemaal geen badkamer! Ze hadden namelijk een klushuis gekocht die al helemaal was gestript. Bekijk de video om het hele verbouwproces van de badkamer terug te kijken.

Tekening grote badkamer Katja en David

De tekening

3D tekening badkamer David en Katja

Het 3D-ontwerp

Hotel chique badkamer David en Katja

De verbouwing

David en Katja kochten een woning uit de jaren vijftig, die flink gedateerd was. “Beneden had je gewoon heel veel hokjes, maar het is op zich wel een grote woning en dat willen we allemaal bij elkaar betrekken door er één open plan van te maken,” vertelt David over hun plannen. Daarom werd de verbouwing grondig aangepakt en werd binnenshuis vrijwel alles gesloopt.

De badkamer was oorspronkelijk te vinden in een van de hokjes beneden. Maar liever hadden ze de badkamer boven. Daarom werd daar een ruime slaapkamer gekozen om om te toveren tot een badkamer. Zo ontstond er ruimte voor een grotere, comfortabelere badkamer, met plek voor zowel een bad als een ruime inloopdouche.

Wel had de ruimte een probleem: doordat deze zo ruim was én een schuine wand had, was hij lastig in te delen. Ze wilden namelijk graag een knusse badkamer met voldoende opbergruimte. Toen ze in de showroom van Sanitairwinkel in Tilburg waren kon verkoopadviseur en stylist Ylona hen gelukkig goed helpen bij het ontwerp. Door de ruimte op te delen met een T-wand ontstond er namelijk een knusse badkamer met veel opbergruimte.

De donkergroene hotel chique badkamer van Katja en David
Binnenkijken bij David en Katja

De stijl

Maar de indeling van de badkamer was niet het enige waar het stel tegenaan liep. “Want we hebben beide uiteenlopende smaken,” legt David uit. Waar Katja neigt naar een warme, donkere en meer rustieke uitstraling, houdt David juist van een frisse, Scandinavische en vintage stijl. Gelukkig vonden ze al snel een vloertegel waar ze allebei blij van werden en hielden ze ook allebei van de kleur groen. Uiteindelijk hebben ze een warme ruimte samengesteld met een vintage uitstraling, waar ze allebei blij mee zijn.

Het resultaat

David: "Het is een hele lange weg geweest, maar we zijn er ontzettend blij mee". Het eindresultaat is misschien nog niet helemaal geworden zoals gepland; zo ontbreekt de wand met inbouwkasten nog. Toch zijn Katja en David erg tevreden met hoe het is geworden. David: “Het is een wereld van verschil.” Voor David is vooral de combinatie van de tegels, de wastafel, de kranen en het badmeubel favoriet. “Het is echt de eyecatcher van de badkamer.”

Hotel chique badkamer van Katja en David
De donkere hotel chique badkamer van Katja en David

Tips van David en Katja

Terugkijkend op hun verbouwing hebben David en Katja twee duidelijk adviezen: Houd rekening met de planning én reken op uitloop. Zorg dat alle materialen en onderdelen op tijd binnen zijn om vertraging te voorkomen. Maar weet ook dat een verbouwing zelden precies zo loopt als gepland, dus houd in je planning al rekening met vertraging.

Koperen wastafelkraan met groene wandtegels
Koperen badkraan met ceppo di gre wandtegel
Koperen regendouche met ceppo di gre tegel